Çocuklarda sıklıkla görülen diş çürüğü sorunu, tedavisi bulunan bir rahatsızlıktır. Çocukların sağlıklı gülüşlere sahip olmasını sağlayan diş çürüğü tedavisi, alanında uzman pedodontistler tarafından gerçekleştirilmelidir. Çocuğunuzun ağrısız bir şekilde mükemmel dişlere sahip olması için kliniğimizi ziyaret edebilir, çocuk diş doktoru İstanbul fiyatları hakkında detaylı bilgi alabilirsiniz.

Çocuklarda diş çürüğü tedavisi nasıl gerçekleştirilir?

Diş çürüğü tedavisi birçok farklı yöntem ile gerçekleştirilebilir. Çocukların ağız ve diş yapısı, çürüğün hangi aşamada olduğu gibi etkenler; bu tedavinin hangi yöntem eşliğinde gerçekleştirileceğini belirleme konusunda önemli bir rol oynar. Diş çürüğü nokta veya kılcal şeklinde ise diş çürüğünü temizleme işlemi yeterli olabilir. Çürüğün ilerlediği durumlarda ise diş dolgusuna başvurulur.

Diş çürüğü derinleşip sinirlere ulaştı ise genellikle kanal tedavisi tercih edilir. Diş çürüğü tedavisinde son başvurulan yöntem ise diş çekimi olarak bilinen amputasyon uygulamasıdır. Diş tamamen işlevsiz kaldığında bölgeye lokal anestezi uygulanarak ağrısız bir şekilde diş çekimi yapılır. Dişlerdeki çürük oranına göre gerçekleştirilen farklı tedavi yöntemleri, doğru ve sorunsuz bir süreci beraberinde getirir.

Diş çürüğü tedavisi için adresiniz Çocuk Diş Doktoru İstanbul!

Sorunsuz bir diş çürüğü tedavi deneyimi için doğru adres Çocuk Diş Doktoru İstanbul olur. Son teknoloji ile donanımlı olan kliniğimizde çocuklar için uygun tedavi uzman pedodontistler tarafından gerçekleştirilir. Diş çürük tedavisi yaptırmadan önce muayene olmak istiyorsanız ücretsiz ön muayene fırsatından yararlanabilirsiniz. Çocuklarda diş çürüğü ve tedavisi hakkında detaylı bilgi için hemen bizimle iletişime geçebilirsiniz.