Fissür Örtücü

Sağlıklı Dişer İçin Fissür Örtücü istanbul

Fissür örtücüler, dişlerdeki oluklu yüzeylere uygulanarak dişi çürüğe karşı korur. Örtücüler çoğunlukla çiğneme dişlerine uygulanır. Özellikle çocukların diş fırçalarken yeteri kadar dikkatli davranamaması dişlerde bakteri birikimine neden olur. Bu bakteriler zaman içerisinde dişte çürük oluşumuna neden olur. Fissür örtücü ile korunan dişlerde ise çürük meydana gelmez. Böylece diş pek çok sorundan korunur. Örtücüler, zannedildiği gibi sadece çocuklara uygulanmıyor. Dileyen yetişkin hastalarımız için de fissür örtücü işlemi uygulayabiliyoruz. Deneyimli hekimler tarafından yapılan tedavi sonrasında hastalarımızın periyodik kontrollerini de sağlıyoruz. Bizler Üsküdar, Kadıköy, Ümraniye civarında hizmet vermekle birlikte hasta memnuniyetini ön planda tutuyoruz. Siz de bu deneyimi bizlerle yaşamak isterseniz ekip arkadaşlarımızın yardımı ile hemen randevunuzu oluşturabilirsiniz.

Fissür Örtücü İşleminden Önce Ücretsiz Muayene

Her Yaşta Hasta İçin Fissür Örtücü Istanbul

Fissür örtücü, yiyeceklerin dişteki oluklara yapışmasını engeller. Her yaşta hastamız için uygulayabildiğimiz örtücüler, zaman içerisinde çeşitli sebeplere bağlı olarak aşınabilir. Bu gibi durumlarda hastalarımızın periyodik kontrollerini yaptığımızdan hızlıca müdahale etme imkanımız oluyor. Aşınan kısımları revize ederek dişin yeniden koruyucu tabaka ile kaplanmasını sağlıyoruz. Örtücü doğru uygulandığı taktirde tekrarlanma isteyen bir işlem değildir. Fakat ufak düzeltmeler yapılabilir.

Acısız ve Ağrısız İşlem: Fissür Örtücü

Diş aşısı olarak da ifade edilen fissür örtücüler, uygulama esnasında hastada ağrı ya da acı hissine sebep olmaz. Bu nedenle küçük çocuklar için de uygulama aşamasında herhangi bir sorun ortaya çıkmaz. Dişi korumakla birlikte işlemin dişte bir yan etki yapması da söz konusu değildir. Sadece anatomik oluklar dolduğu için dişte bir yükseklik hissi ortaya çıkmaz. Milimetrelik bir yükseklik söz konusu olduğu için ağızda rahatsız edici bir durum ortaya çıkmaz.

Fissür Örtücü Tedavisinde Deneyimden Yararlanın

Fissür örtücü ve florür; ikisi de dişi koruyan uygulamalardır. Birini diğerinden daha üstün tutmak mümkün olmamakla birlikte diş aşısı işlemi yapılırken doktor deneyimi bir adım öne çıkar. Fissürün uygulanması gereken dişin temizliğinden fissürün hazırlanmasına hatta uygulanmasına kadar geçen süreçte hekim deneyimi önem taşır. Alanında uzman pedodontistler ile çalıştığımız için her uygulamada maksimum başarıya imza atıyoruz. Pedodonti uzmanlarımız işlem öncesinde dişin temizliğini ve bakımını özel solüsyonlar ile yapıyor. Sonrasında ise akışkan yapıdaki fissürü dişe uyguluyor. Fissür dişte donduktan sonra hastamızın tedavisi tamamlanıyor.

Fissür Örtücü Fiyatları

Fissür örtücü işlemi bir dişe yapılabildiği gibi birden fazla dişe de yapılabilir. Fakat her durumda hastanın genel diş muayenesinin yapılması gerekir. Eğer dişin ekstra bir tedaviye ihtiyacı varsa öncelikle bu tedavi uygulanır. Tüm bu detaylar ise fiyatları etkiler. fissür örtücü fiyatları hastaların kişisel durumuna göre değişiklik gösterir. Ekonomik fiyatlar ile hizmet vermeyi kendine amaç edinen kliniğimizde uygun ödeme seçeneklerinden de yararlanabilirsiniz. Fissür örtücülerin dişi pek çok rahatsızlıktan koruduğu düşünülürse fiyatların aşırı yüksek olmadığını görebilirsiniz. Siz de detaylı fiyat listesi için ekip arkadaşlarımız ile iletişime geçebilirsiniz.

Tedavi Gören Hastalarımızın Fissür Örtücü Yorumları Hastalarımızın Kliniğimiz Hakkındaki Yorumları

Kızımın dişleri sağlıklı olsa da ileride çürük sorunu ile karşılaşmasını engellemek adına fissür örtücü işleminden yararlanmak istedik. Doktorumuzun deneyimi işlemin hızlı bir biçimde tamamlanmasını sağladı. Hala belli aralıklar ile kontrole gidiyoruz.

Sezin G. Fissür Örtücü

Çürüğe yatkın bir diş yapısına sahibim. zaman içerisinde dişlerimde ciddi sorunlar yaşamak istemediğim için pratik bir tedavi yöntemi araştırırken örtücü işlemini öğrendim. Doktoruma danıştım, bilgi aldım. Hemen uygulama aşamasına geçtik ve şu an oldukça memnunum.

Ekrem D. Diş Aşısı

Diş aşısı için gittiğim klinikte gördüğüm ilgiden oldukça memnun kaldım. Uygulama esnasında da uygulama sonrasındaki kontrollerde de doktorumun özverisi beni oldukça memnun etti. Öncelikle doktoruma sonra tüm ekibe teşekkür ederim.

Seda A. Diş Aşısı

Ücretsiz Muayene ile Fissür Örtücü İşlemi Ön Muayeneniz Bizden

Fissür Örtücü İşlemine İlişkin Sertifikalarımız Sertifika ve Üyeliklerimiz

Fissür Örtücü Istanbul ile Ücretsiz Ön Muayene İmkanı İletişim Formunu Doldurun Sizi Arayalım